nejste přihlášen

Úplata za zájmové vzdělávání ve školní družině-úprava

obrázek

Vzhledem k situaci v jarní části školního roku 2019/2020 v důsledku mimořádných opatření v souvislosti s šířením koronaviru bude při závěrečném vyúčtování vrácena zákonným zástupcům všech účastníků zájmového vzdělávání ve školní družině poměrná část úplaty (za dva měsíce, tj. 200 Kč).

 

nejste přihlášen

Kontakty - školní družina, školní rok 2019 - 2020

Vychovatelky:  
  Veronika Mileretová 775 732 956
  veronika.mileretova@zsmslibouchec.eu  
  Dana Vrbová 775 732 956
  dana.vrbova@zsmslibouchec.eu  
     
 Školní asistent:  
   Marek Balkó  775 732 956
     

 

nejste přihlášen

Vyzvednutí věcí ze ŠD

Žádáme rodiče žáků, kteří již tento školní rok nebudou navštěvovat ŠD, aby si v týdnu od 25.5. - 29.5. vyzvedli přezůvky a veškeré oblečení svých dětí ze školní družiny.

Čas pro vyzvednutí věcí je 16-16.30h. Z důvodů mimořádných hygienických opatření jiný čas není možný.

Děkujeme za pochopení:)                                                                   

Vychovatelky ŠD Veronika a Dana

 

nejste přihlášen

Družina má talent

V úterý 10. 3. 2020 proběhla u nás ve školní družině soutěž „Družina má talent“.

Většina dětí si připravila svá vystoupení. Některé děti zpívaly, tančily, někdo recitoval a jiní žáci ukázali talent hrou na hudební nástroj.

Zjistili jsme, že ve školní družině máme spoustu šikovných dětí:-)

Foto z této soutěže naleznete zde:

nejste přihlášen

Únor ve školní družině

I přesto, že byl únor velmi krátký, stihli jsme mnoho výtvarných prací a činností.

Hned po jarních prázdninách bylo jedním z témat „Ptactvo v zimě“, povídali jsme si o zimní přírodě, děti vyráběly krmítka z papíru, polepovaly fazolemi a zrnkovou kávou ptáčky z kartonu, které pak lepily na klacíky.

Další téma bylo „Přátelství“- povídání o tom, jak se k sobě máme chovat a jak ostatním pomáhat. Na to navazoval tematický den „Stop agresivitě“.

K svátku sv. Valentýna jsme pro své nejbližší vyrobili srdíčka, které si děti krásně nazdobily.

Koncem měsíce jsme měli 2. družinový jarmark, na který se děti velmi těšily a kde si utratily všechny své „vydělané“ družinové koruny (a nikdo se nesnažil nic ušetřit). :-)

Foto z tohoto měsíce najdete zde:

nejste přihlášen

Leden ve školní družině

Po Vánocích jsme se všichni vrátili ve zdraví do školy, plní dojmů a zážitků. Děti si vyprávěly, co všechno se odehrálo o vánočních prázdninách a jaké dárečky měly pod stromečkem.

Jelikož nám počasí nepřálo a sněhu ani ledu se nedočkali, vytvořili jsme si zimu v prostorách školní družiny. Děti vyráběly papírové kulichy, sněhuláky, tučňáky a také zapouštěly barvu do klovatiny ze které vznikaly krásné „zamrzlé obrázky“.

Tento měsíc byla naším hlavním materiálem při výrobě vlna. Pletli jsme z ní náramky a vyráběli obaly na sešity.

V neposlední řadě jsme se všichni vyřádili u ping pongu, který nám sice zatím moc nejde :-(, ale všechny nás děsně baví :-) 

 

Foto z lednového dění ve školní družině najdete zde:

 

 

nejste přihlášen

Mimořádné ředitelské volno z důvodu vysoké nemocnosti žáků ZŚ

Na základě § 24, odst. 2, zákona č. 561/2004 o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání a vyhlášky č. 16/2005 Sb. o organizaci školního roku vyhlašuji vzhledem k vysoké nemocnosti žáků ZŠ (33 \%) a pedagogů ZŠ na dny 29. a 30. 1. 2020 ředitelské volno. 

Po tuto dobu je uzavřen také provoz školní družiny a školní jídelny ZŠ, obědy žáků jsou automaticky odhlášeny. 

 

Mgr. Martina Vlachová

ředitelka školy

nejste přihlášen

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 19. 12. jsme si s dětmi udělali ve školní družině vánoční besídku. Paní kuchařky nám uvařily čaj, děti si přinesly cukroví, které si navzájem dávaly ochutnat a zazpívali jsme si koledy. Nakonec jsme šli ke stromečku, pod kterým bylo spousta nových stavebnic, her a také pingpongový stůl. Děti se na dárky vrhly a po příchodu rodičů, se jim ani nechtělo domů:-)     

Foto z besídky najdete zde:                                                      

nejste přihlášen

Vhodné oblečení

Žádáme rodiče, aby přizpůsobili oblečení dětí danému počasí, (teplé oblečení na ven a čisté tepláky do třídy). Chodíme ven za každého počasí!!! 

                                                                     

nejste přihlášen

Čertí rej

Ve čtvrtek 5. 12. se jako každoročně proměnila naše družina v čertí doupě. Přišel k nám Mikuláš, anděl a čert, který s sebou přinesl „Listinu hříchů“. Zlobivé děti si chtěl odnést do pekla, ale nakonec mu stačila básnička a slib, že už budou hodné. Potom Mikuláš s andělem rozdali dětem nadílku a všichni jsme si společně zazpívali.

Foto z tohoto odpoledne plného her a soutěží najdete zde:

 

nejste přihlášen

Poděkování

Děkujeme všem návštěvníkům adventních trhů, zejména těm, kteří si zakoupili také výrobky našich dětí.

 

 

nejste přihlášen

Listopad v ŠD

Listopadové foto najdete zde.

 

nejste přihlášen

Zkrácený provoz ŠD

Žádáme rodiče, aby si v pátek (29.11.2019) vyzvedli své děti ze školní družiny nejdéle do 16hod. Vzhledem k probíhajícím vánočním trhům, bude budova ŠD po 16hod. uzavřena.                                       

Děkujeme           Vychovatelky ŠD

nejste přihlášen

Projekt v ŠD - Pečení a zdobení perníčků

S blížícím se adventem, jsme si s dětmi udělali projektový den, který jsme nazvali „Pečení a zdobení perníčků“. Připravené těsto si děti samy vyválely, vykrájely perníčky a paní kuchařky nám je ve školní jídelně upekly. Na pomoc se zdobením jsme si pozvali paní Pavlu Vobrátilovou, která je „profesionálkou“ ve zdobení perníčků. Ta přinesla sáčky na zdobení s již připravenou cukrovou polevou a děti se s radostí pustily do malování svých výtvorů. Zdobení perníčků děti velmi bavilo a tímto je chválíme za jejich šikovnost a kreativitu :-)

I po neustálém ochutnávání perníčků dětmi, se na každého dostane :-) a perníčky, společně i s jinými výrobky, budou za symbolickou cenu k zakoupení v družinovém stánku na adventních trzích (29.11.2019). Na všechny příchozí se už moc těšíme!!!

Foto z projektového dne najdete zde: zdobení perníčků ŠD

 

nejste přihlášen

Říjen v ŠD

V říjnu jsme se ve školní družině zaměřili na zpracování přírodnin. Vyráběli jsme „Podzimníčky“, dlabali a malovali dýně a podzimně si vyzdobili vnitřní i venkovní prostory ŠD. Děti malovaly obrázky s podzimní tématikou, obkreslovaly a tiskly nabarvené listy a vyráběly lucerničky na Halloween. Měli jsme dva projektové dny, které jsou již popsané níže. Také nás navštívilo divadlo s pohádkou „Tři kamarádi“ a dále jsme se zúčastnili dvou výtvarných soutěží „ Jak zabránit úrazu“ a „Příroda kolem nás“. Jelikož nám přálo počasí, trávili jsme spoustu času venku, kde jsme hráli drobné pohybové hry na hřišti, hrabali listí a vykopali díry, abychom do nich mohli vložit pneumatiky, ze kterých jsme vyrobili traktor, kočku a žábu a tím si zkrášlili okolí ŠD. Ve volných chvílích jsme začali vyrábět výrobky na blížící se adventní trhy a také proběhl 1. družinový jarmark, kde si děti utratily své "vydělané" družinové koruny :-) 

Foto z říjnové družiny najdete zde.

nejste přihlášen

Podzimní výzdoba - aranžmá

Ve středu 16.10.2019 jsme v naší ŠD měli projektový den s názvem "Podzimní výzdoba - aranžmá". Navštívila nás paní Jitka Mullerová, která dětem ukázala pár nápadů při aranžování květin do vydlabaných dýní. Nenásilnou formou se děti aktivně zapojily do tvořivé práce, a dýně, které si vydlabaly, zdobily přírodninami a malbou.

Děti se zábavnou formou dozvěděly spoustu informací o aranžování květin, procvičily si manuální zručnost a vzájemnou spolupráci při tvorbě a měly radost ze společné práce a ze svých výrobků.

Těmito výrobky jsme vyzdobili venkovní prostory ŠD a také prostory školy. 

Foto z projektového dne můžete zhlédnout zde.

nejste přihlášen

Uzavření ŠD

Z důvodu nízkého počtu zájemců bude ŠD ve dnech podzimních prázdnin (29.10. a 30.10.) uzavřena.

nejste přihlášen

Průzkum docházky

Lístečky s průzkumem docházky do školní družiny během podzimních prázdnin je nutné odevzdat nejpozději do pátku 11.10.2019 vychovatelkám ŠD.

nejste přihlášen

Projektový den v ŠD – Dogdancing (tanec se psem)

Ve středu 2.10.2019 jsme v naší školní družině měli projektové odpoledne s názvem „Tanec se psem“. Navštívila nás slečna Nikol Pospíšilová, společně s fenkou Safirkou z chovné stanice chodských psů – Bohemian Crystals. Seznámila děti s rasou chodského psa, který je v Čechách poměrně málo známý, i když se jedná o naše národní plemeno. „Choďák“ – jak mu lze přezdívat, patří mezi ovčácká plemena a vyznačuje se svojí všestranností a oddaností svému pánovi i rodině.

Dětem byly vysvětleny a prakticky ukázány druhy sportů se psy – dogdancing, agility, dogfresbee a sportovní kynologie.

 Celé projektové odpoledne mělo u dětí velký ohlas, padlo spoustu dotazů a samozřejmě nechybělo focení :-) Foto z této akce můžete zhlédnout zde.

nejste přihlášen

Divadlo ve školní družině

Dne 15.10.2019 proběhne v rámci školní družiny divadlo " Tři kamarádi ".

Cena za vystoupení je 40 Kč. (20 Kč je hrazeno z družinového fondu), 20 Kč prosíme donést do 11.10.2019

Děti je možné si vyzvednout od 15.00 ve ŠD.

 

nejste přihlášen

Září v ŠD

Nový školní rok nám opět naplnil školní družinu. V měsíci záři jsme mezi námi přivítali nové kamarády – nejmenší prvňáčky, a společně s nimi i našeho nového školního asistenta Marka, ten nám pomáhá se všemi aktivitami, které s dětmi děláme. :-)

 

Dále děti vyprávěly a malovaly zážitky z prázdnin, hrály seznamovací hry a také hry na postřeh a paměť. Samozřejmostí bylo zopakování si pravidel bezpečnosti při pobytu v ŠD, bezpečnosti při hrách na hřišti a seznámení žáků s řádem školní družiny.

 

Vyzdobili jsme si třídy a prostory družiny našimi výkresy a výrobky.

Jelikož září bylo velmi slunečné, trávili jsme spoustu času venku a věnovali se společným pohybovým aktivitám na hřišti a hraním na školní zahradě. Foto najdete zde:  https://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Zari_v_SD/   .                                                                                           

nejste přihlášen

Informace k provozu a potřebám do ŠD

Provoz školní družiny 5.45 - 16.30 hod., příchod do ranní školní družiny nejpozději v 7.30 hod. 
Odpolední provoz: 11.50 - 16.30, v době mezi 13.30 - 14.30 je možné vyzvedávat děti pouze po předchozí domluvě (jsme na vycházce, vyrábíme...) 
Potřeby do školní družiny: přezůvky, věci na převlečení a na ven, starší triko na malování, 1 balení papírových kapesníků (lepší v krabičce) 
Fond ŠD: Jednou ročně vybíráme 200,- Kč do družinového fondu, ze kterého financujeme odměny pro děti, drobnosti do družinových jarmarků, výlety, méně běžné potřeby pro vyrábění atd. 
Kontakt: tel. 775 732 956 
Vychovatelky - 1. oddělení: Veronika Mileretová
                         2. oddělení: Dana Vrbová

nejste přihlášen

Informace k provozu ŠD

Vážení rodiče, dne 2.9.2019 je školní družina uzavřena a od 3.9. již probíhá běžný ranní i odpolední provoz. 

Přihlášky do ŠD je možné vyzvednout po první vyučovací hodině v kulturní místnosti  ZŠ. Společně s přihláškou obdržíte i Vnitřní řád školní družiny, (se kterým je nutné se seznámit) a lísteček s informacemi, na kterém jsou uvdeny potřeby do školní družiny, kontakty a jiné.

Všem dětem i rodičům přejeme zdárné vykročení do nového školního roku 2019/2020 a na všechny se už moc těšíme:-) 

                                                                                Vychovatelky Verča a Danča

 

 

nejste přihlášen

Kontakt

ZŠ a MŠ Libouchec, p.o.
Libouchec 157
40335  Libouchec

Telefon: 475222465
Email: skola@zsmslibouchec.eu

» podrobný kontakt

E-žákovská knížka

Přihlásit se