nejste přihlášen

Naše družina v únoru

Tento měsíc jsme se v naší školní družině zaměřili na polární zvířata a také na zvířata a ptáky, kteří žijí u nás. O těchto zvířatech jsme si povídali, kreslili je, shlédli nějaké krátké dokumenty  a dozvěděli se, jak a čím přikrmovat ptáčky v zimě.  Ihned nás napadlo, že si nějaká krmítka vyrobíme.

Vyrobená krmítka jsme rozvěsili v okolí školní družiny a celý měsíc poctivě doplňovali krmení a pozorovali, jak ptáčkům chutná :)

 

Dále jsme si udělali takový malý piknik ve třídě, při kterém shlédli videa, která jsme natočily s dětmi v družině a náramně se přitom pobavili.

 

Také proběhl již 2.„Družinový jarmark“ na kterém děti utratily své družinové koruny za drobné dárky, ať už pro sebe nebo pro své blízké.

 

Dalšími aktivitami tohoto měsíce byly – výroba papírových dvojníků v životní velikosti, hra na „Popelky“ a soutěže v týmech (oblékání židlí na čas a skládání rozstříhaných obrázků s polárními zvířaty).

 

Foto z tohoto měsíce najdete zde:

 

nejste přihlášen

Další měsíc v naší školní družině

V prvním týdnu tohoto nového roku jsme si povídali o prožitých Vánocích a děti donesly nové hračky, aby se pochlubily svým kamarádům s dárky, které jim Ježíšek přinesl.

 

Celý tento měsíc byl zaměřen na využití pěti smyslů (čich, hmat, chuť, sluch a zrak), proto jsme poslepu ochutnávali různé druhy potravin, hráli hmatové pexeso, pexeso pro uši a očichávali příjemné i méně příjemné vůně.

 

Dále jsme si povídali o zdravém životním stylu, správné hygieně, vitamínech a zdravých i nezdravých potravinách. Toto téma jsme zakončili přípravou zeleninového salátu a pak společně „zdlábli“ tuto zdravou svačinu.

 

Jelikož nám tento měsíc počasí opravdu přálo a napadlo spousta sněhu, každý den jsme si užívali venku na kopci u školní družiny, kde se děti dostatečně vyřádily bobováním, koulováním, stavění skokánků a sněhuláků :-)

 

Foto z tohoto měsíce najdete zde:

nejste přihlášen

Prosinec v naší školní družině

Poslední měsíc v roce patří k nejkrásnějším obdobím, které si s dětmi ve školní družině opravdu užíváme. Vánoční nálada provázela všechny naše činnosti. Děti s láskou tvořily různá přáníčka, dekorace nebo malé dárečky pro své nejbližší.

 

Začátkem měsíce proběhl Čertí rej, na kterém se děti „vyřádily“ při soutěžích a hrách v maskách, které si přinesly, nebo vyrobily ve školní družině.

 

Další akcí v tomto měsíci byl turnaj v ping pongu. Děti v sobě probudily sportovního ducha a touhu po výhře. Všem dětem se velice dařilo a turnaj byl velmi napínavý až do konce. Po čtyřech dnech byli známi výherci, kteří byli náležitě oceněni.

 

Tento měsíc jsme zakončili vánočním posezením s poslechem koled, ochutnávkou cukroví, (které nám napekly maminky a babičky), a poté jsme se vydali ke stromečku, kde na děti už čekaly dárečky, ze kterých měly velkou radost a po zbytek odpoledne si s nimi hrály:)

 

Foto z tohoto měsíce najdete zde:

nejste přihlášen

Listopad v naší ŠD

Listopad byl v naší školní družině opět krátký a utekl jako voda. Během těchto dnů jsme hodně času trávili venku na školní zahradě a na hřišti.

Vzhledem k blížícímu se družinovému jarmarku, si všichni ještě chtěli přivydělat nějaké ty družinové koruny, takže s radostí uklízeli zahradní domek, hrabali a zametali listí v okolí ŠD, plnili různé úkoly a soutěže. Dlouho očekávaný družinový jarmark proběhl v posledním listopadovém týdnu, na kterém děti nevěděly, co dříve si za své vydělané korunky nakoupit :-)

Dále jsme vyráběli přáníčka a drobné dárečky pro seniory do domova důchodců, abychom jim zpříjemnili nadcházející adventní čas.

 Foto najdete zde:

nejste přihlášen

Informace k nadcházejícímu týdnu v ŠD

Milí rodiče.

 

Od pondělí 30.11. do pátku 4.12.2020 si můžete při vyzvednutí svých dětí ze ŠD, zakoupit  v našem "družinovém stánku" vánoční výrobky a dekoraci. Výdělek z této akce použijeme na zakoupení nových hraček, sportovního náčiní, popřípadě pojedeme s dětmi na nějaký výlet.

 

Další informace se týká středy 2.12.2020

 

Ve středu 2.12. proběhne v ŠD "Čertovský rej". Bude to odpoledne plné soutěží a her. Masky vítány, (nejsou však podmínkou).

 (vzhledem k aktuální situaci nás letos Mikuláš, čert ani anděl nenavštíví. Ale i bez nich, si toto odpoledne určitě užijeme)  :-)

 

Žádáme o vyzvednutí svých dětí ze ŠD nejdříve kolem 15h.

Vychovatelky ŠD

 

nejste přihlášen

Úplata za zájmové vzdělávání ve školní družině

obrázek

Vážení zákonní zástupci,

za měsíc říjen budeme při vyúčtování vracet 57 Kč v souvislosti s uzavřením ŠD v době mimořádných opatření.

Poměrná část se vrací také za měsíc listopad. Informace pbdržíte prostřednictvím zprávy v DM software.

Vedení školy

 

nejste přihlášen

Říjen v naší školní družině

Ačkoliv byl měsíc říjen ve školní družině velmi krátký, i tak jsme si stihli alespoň trochu pohrát s našimi oblíbenými hračkami a stavebnicemi. V týmech jsme soutěžili v luštění kvízů, hádání předmětů a ve sběru žaludů. Jako tradičně byla na pořadu dne i výroba draků, obkreslování listů a s tím spojená vnitřní i venkovní podzimní výzdoba naší družiny. Děti se při tvoření opravdu snažily a tak si všichni „vydělaly“ nějaké ty družinové koruny, které budou moci utratit na družinovém jarmarku, který proběhne při návratu do školy:-)

Foto najdete zde:

nejste přihlášen

Září v naší školní družině

V měsíci září jsme se seznámili s novými spolužáky, povídali si o zážitcích z prázdnin, vyzdobili si družinu našimi výkresy, hráli různé hry a stavěli stavebnice. Hodně času jsme trávili venku na školní zahradě a na hřišti, kde jsme soutěžili, učili se hrát badminton, florbal a také jsme si zahráli ping pong.

 

Foto z tohoto měsíce najdete zde: Září v naší školní družině

nejste přihlášen

Potřeby do školní družiny (nutné), kontakt

Provoz školní družiny 5.45 - 16.30 hod., příchod do ranní školní družiny nejpozději v 7.30 hod. 
Odpolední provoz: 11.50 - 16.30, v době mezi 13.30 - 14.30 je možné vyzvedávat děti pouze po předchozí domluvě (jsme na vycházce, vyrábíme...) 


Potřeby do školní družiny: přezůvky, věci na převlečení do třídy i na ven, převlečení a přezůvky do tělocvičny, starší triko na malování + 1 balení papírových kapesníků (lepší v krabičce).  Bližší informace u vychovatelek ŠD

Vychovatelky :

1. oddělení - Veronika Mileretová, 

telefonní kontakt: 775 732 954

e-mail: veronika.mileretova@zsmslibouchec.eu

 

2. oddělení - Dana Vrbová

telefonní kontakt: 775 732 956

e-mail: dana.vrbova@zsmslibouchec.eu


                      

nejste přihlášen

Vhodné oblečení do ŠD

obrázek

Žádáme rodiče, aby přizpůsobili oblečení dětí danému počasí, (teplé oblečení na ven a čisté tepláky do třídy). Chodíme ven za každého počasí!!! 

Prosíme, připravte dětem oblečení vhodné k pobytu venku.

nejste přihlášen

Kontakty - školní družina, školní rok 2020 - 2021

Vychovatelky:  
  Veronika Mileretová 775 732 954
  veronika.mileretova@zsmslibouchec.eu  
  Dana Vrbová 775 732 956
  dana.vrbova@zsmslibouchec.eu  
     
   
     
     

 

nejste přihlášen

Kontakt

ZŠ a MŠ Libouchec, p.o.
Libouchec 157
40335  Libouchec

Telefon: 475222465
Email: skola@zsmslibouchec.eu

» podrobný kontakt

E-žákovská knížka

Přihlásit se