Základní škola a Mateřská škola Libouchec
 

Upozornění

V objektu školy jsou instalovány kamery, které monitorují bezprostřední okolí i chodby školy.

Projekty

Vítězství v soutěži Mladý záchranář 2018

30. 4. 2018    |    Libuše Krupičková
V pátek 27.4. 2018 statečně bojovaly tři naše pětičlenné týmy (ze 7., 8.a 9.třídy) v soutěži Červeného kříže - Mladý záchranář.
Všem zúčastněným patří velká pochvala, protože i v nelehkých situacích, kdy šlo "opravdu o život", zachovali chladnou hlavu a zachraňovali raněné téměř :-)bezchybně!:-)
Tým osmáků předvedl opravdovou souhru všech členů a ohromil svým záchranářským umem i komisaře z řady profesionálů! :-)A za to jim právem náleží 1. místo, zlatá medaile, pohár a postup do krajského kola (kterého se bohužel ale zúčastnit nemohou z důvodů třídní akce :-()
Ještě jednou velká gratulace všem :-)A příští rok se budu těšit opět!
Libuše krupičová
Fotografie z akce (jen pro otrlé!) :-) naleznete zde:
https://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Mlady_zachranar_2018/

Praha

12. 2. 2018    |    Kalinová Lenka
V pondělí 12.2.2018 podnikli žáci druhého stupně výlet do Prahy. Cíle byly hned tři - Národní divadlo http://www.narodni-divadlo.cz/cs,
Poslanecká sněmovna http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?akk
a pro vybrané žáky také Velvyslanectví USA v ČR https://cz.usembassy.gov/cs/.
Na fotky z celé akce se můžete podívat zde:
https://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Praha_2018/
Velké díky patří panu učiteli Elgrovi, který vše perfektně zorganizoval a dojednal. Cesta i všechny tři exkurze proběhly na výbornou a věřím, že i všem dětem se den líbil.

Vánoční výlet

4. 12. 2017    |    Martina Horáčková
Vážení rodiče,
nabízíme možnost zúčastnit se výletu na pevnost Königstein a vánoční trhy v Pirně.
Termín: 19.12 (úterý) cca 8-15hod. Cena 250Kč (doprava, vstupné, pojištění)

Bližší informace podá Mgr.Martina Horáčková.


Školní přebor v šachu

15. 11. 2017    |    Dana Březinová
V úterý 14.11.2017 se konal na naší škole, jako každý rok, školní přebor v šachu. Letos se sešlo 16 žáků, aby bojovali o postup na okresní přebor, který se bude konat v prosinci 2017 v Ústí nad Labem.
Remízy téměř nebyly a bojovalo se do posledního dechu. Vítězem celého turnaje se stal Tomáš Plzák (8.třída) těsně před Janem Tarnovským (9.třída) a Adamem Plodíkem (9.třída). Nejlepší dívkou se stala Natálka Jedličková (7.třída) opět těsně před Kačkou Pokornou (8.třída). Ani děti z prvního stupně se nadaly zahanbit a tak za chlapce zvítězil Tomík Stanka(4. třída) a za dívky Eliška Plzáková (4. třída). Většina žáků pojede v prosinci na okresní přebor v šachu do Ústí nad Labem reprezentovat naši školu. Všem děkuji za bezproblémový průběh turnaje a vítězům blahopřeji.
Fotografie můžete zhlédnout zde: http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/skolni_prebor_v_sachu_2017/

PIŠQWORKY 2017

15. 11. 2017    |    Dana Březinová
V pátek 10.11. 2017 se žáci druhého stupně naší školy zúčastnili turnaje v piškvorkách, který se konal na Gymnáziu a SOŠ dr. V. Šmejkala v Ústí nad Labem.
Soutěžili žáci jak ze základních, tak ze středních škol. Někteří protihráči byli již dokonce plnoletí! Naším cílem bylo - nebýt poslední. Sešlo se 11 týmů a naši deváťáci obsadili krásné 3. místo a osmáci suprové 5. místo!
Všem veliké blahopřání a obdiv, že se nezalekli těch "velikých lidí" ze středních škol a bojovali jako lvi:)

Doučování AJ

14. 11. 2017    |    Martina Horáčková
Tento čvtrtek, 16.listopadu, nebude doučování z angličtiny. Děkuji M.Horáčková

Turnaj v miniházené Děčín

8. 11. 2017    |    Bc. Martin Elgr
Naše škola se, jako každý rok, zúčastnila turnaje v miniházené. Obsadili jsme krásné sedmé místo. Děkujeme tímto všem žákům, kteří naší školu reprezentovali, a doufáme, že na příští turnaj opět najdeme tolik nadšenců jako letos. Velmi potěšila také účast jednoho z rodičů v roli diváka a fotografa. Fotografie z akce najdete na adrese http://skolazsmslibouchec.rajce.idnes.cz/Turnaj_minihazena_DC_2017/.

Příběh lesa

20. 10. 2017    |    Martina Horáčková
V úterý, 24.října, pojedeme na představení "Příběh lesa"(dokument, pracovní listy, další využití v hodinách přírodopisu) do veřejného sálu Hraničář. Akce se zúčastní třídy: 6, 7A, 7B. Odjezd během 1.vyučovací hodiny, návrat během 4.vyučovací hodiny. Cena 50Kč představení, 30Kč autobus.

Logická olympiáda 2017

16. 9. 2017    |    Kalinová Lenka
Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.
Každý žák naší školy se může zaregistrovat zde: www.logickaolympiada.cz

Kontakt

ZŠ a MŠ Libouchec, p.o.
Libouchec 157
40335  Libouchec

Telefon: 475222465
Email: skola@zsmslibouchec.eu

» podrobný kontakt

E-žákovská knížka

Přihlásit se