nejste přihlášen
ROZVRH HODIN
12345678
8:10 - 8:559:05 - 9:5010:10 - 10:5511:05 - 11:5012:00 - 12:4512:50 - 13:3513:40 - 14:2514:30 - 15:15
POChVoSmFAj
ÚTMČjNjDZVv
STTvTvMFD
ČTČjNjMČjHvAj
AjMČjVpZCh
nejste přihlášen

Návrat do školy

Dobrý den,

ve středu 10.6. se sejdeme s přihlášenými žáky před školou (boční vchod) v 8:30 - půjdete do školy přes šatnu do třídy, kde budete seznámeni s hygienickými pravidly, zapíšeme docházku a odevzdáte prohlášení o bezinfekčnosti - datum den nástupu - možnost vyzvednutí formuláře ve škole, nebo ho můžete stáhnout ze stránek školy - bez vyplněného prohlášení Vás nemohu do skupiny přijmout - opravdu na prohlášení nezapomeňte. Aktivity budou probíhat do 12.30 (pro žáky s obědy - obědy budou připraveny na tuto dobu, tácy dostanete od paní Backertové - nic si neberete sami). Pokud to jen trochu půjde, půjdeme ven na vycházku v okolí Libouchce, poté na hřiště, kde si budete moci zahrát nějaké hry. Oblékněte se sportovně, oblečení, které si můžete zamazat. Nezapomeňte na svačinu, pití a hlavně na roušky. Můžete si vzít i nějaké sportovní náčiní.

Těším se na společné setkání.

Sekalová

nejste přihlášen

DÚ NJ (skup.2) - die Ernährung

Napište, co všechno sníte a vypijete během jednoho dne, přeložte do němčiny, přidejte obrázek, pěkně to zpracujte...vznikne vám tak zajímavý obrázek vaší stravy. Můžete vyhledat a doplnit kalorickou hodnotu jídla a pití v porovnání s vaší aktivitou (sport a jiné činnosti)během dne, informace určitě naleznete na internetu.

DÚ odevzdávejte do pátku 27.3 přes DM software. V případě dotazů mě kontaktujte.

Budu se těšit na vaše záznamy :-)

S pozdravem M.H.

nejste přihlášen

Úkoly z fyziky

obrázek

Milí osmáci,

úkoly  z fyziky najdete v DMsoftware, v záložkách Domácí úkoly nebo Výukové zdroje. Kdo nemůže řešit úkoly takovýmto způsobem, prosím, zavolejte či napište mi.

Přeji všem pevné zdraví.

M. Vlachová

nejste přihlášen

Quizlet

obrázek

Kdo si hraje, nezlobí aneb škola hrou!

Pomocí odkazu, který vám přijde prostřednictvím dm Softwaru, se připojíte do skupiny na Quizletu, která byla vytvořena právě pro vás. Quizlet je skvělý způsob, jak procvičovat slovní zásobu interaktivním způsobem.

Pro vaši třídu jsou zde k připraveny soubory na procvičování frází s HAVE a dalšími slovesy a dále procvičování will a přítomného času průběhového pro vyjádření budoucnosti.

A pozor! Big Brother is watching you! ;) Všechno vidím!

Have fun!

Yours Adamcová

 

nejste přihlášen

AJ - zadávání učiva

obrázek

Vážení rodiče, milí žáci,

chtěla bych vás touto cestou seznámit se způsobem zadávání učiva a úkolů z anglického jazyka. Kompletní zadání učiva najdete v dm Softwaru (záložka Výuka / Úkoly / Domácí úkoly) a zde, na stránkách třídy. Učivo budu zadávat vždy na jeden týden dopředu (v současné době je v systému zadané učivo za minulý týden).

Zadání učiva bude zahrnovat:

1. cvičení z učebnice a pracovního sešitu

  • cvičení vypracujete samostatně do pracovního sešitu – na konci týdne bude v dm Softwaru k dispozici soubor, kde najdete vypracovaná cvičení a budete si tak moci svou práci zkontrolovat

  • budu také zadávat písemné úkoly (budete tvořit vlastní věty či krátké texty) – takové úkoly můžete vypracovat do sešitu a poslat mi emailem fotku nebo je můžete vypracovat na počítači a poslat mi mailem přiložený soubor

2. cvičení na internetu

  • k procvičení učiva vám poskytnu odkazy na vhodná online cvičení, kde si můžete procvičit konkrétní učivo; vhodné stránky, kde najdete spoustu cvičení na procvičení gramatiky i slovní zásoby, poslechy, krátká výuková videa, písničky, texty i hry jsou např. Learn English Kids (jednodušší cvičení spíš pro mladší žáky) nebo Learn English Teens (cvičení pro pokročilejší a starší žáky)

3. test v dm Softwaru

  • jednou týdně zadám prostřednictvím dm Softwaru test ze zadaného učiva, který je možné vypracovat pouze online; k tomu potřebujete žákovské přístupové údaje do dm Softwaru, přes přístupová hesla rodičů test vypracovat nelze (pokud je nemáte, kontaktujte prosím třídní učitelku); o zadání testu vás budu informovat zde, na stránkách třídy

Zpětná vazba

Při této formě učení se neobejdu bez vaší spolupráce. Prosím vás tedy o zpětnou vazbu, jak pracujete a zda učivo zvládáte. Kromě toho, že mi budete zasílat vypracované úkoly a vyplňovat testy, chtěla bych vás poprosit, zda byste mi mohli jednou týdně napsat krátkou zprávu, jak učivo zvládáte, zda je ho moc či málo, kterou látku ještě potřebujete procvičit, která cvičení vám dělala potíže nebo vás naopak bavila. Budu samozřejmě ráda, když přijdete i s vlastními podněty, např. odkazy na zajímavé internetové stránky se cvičeními z aj.

V případě potřeby, nejasností nebo dotazů můžete psát kdykoli na můj email hana.adamcova@zsmslibouchec.eu – zprávy kontroluji každý den.

Hodnocení

V tomto období budu žáky hodnotit za jejich aktivitu a spolupráci, nikoli za správnost či nesprávnost splněných úkolů. Veškerou vaši aktivitu si budu evidovat (i z toho důvodu potřebuji vaši zpětnou vazbu) a tu pak souhrnně společně vyhodnotíme.

Moc děkuji za vaši spolupráci, přeji hodně sil v těchto náročných dnech a hlavně pevné zdraví vám i vašim blízkým.

S pozdravem

Mgr. Hana Adamcová

nejste přihlášen

Procvičování online

V DM software - záložka výuka - výukové zdroje - uložiště výukových zdrojů - najdete postupně odkazy na online stránky k procvičování, vložené pracovní listy a jiné dokumenty a také testy k ověření vašeho snažení.

http://www.testpark.cz/testy

 

nejste přihlášen

Procvičování matematiky

Bohužel zatím nikdo nevíme, jak dlouho budou školy zavřené. Zadávám tedy tuto domácí práci s termíny odevzdání (zaslat přes Dm nebo emailem na Lenka.kalinova@zsmslibouchec.eu).  

1) str.52/1, 2, 3 odevzdat do 27.3. 2020

2) str. 53/ 1, 2, 3, 4, 5, 6 odevzdat do 3.4. 2020

3) str. 54/1 až 9 odevzdat do 10.4. 2020

4) str. 55/1 až 5 plus pravá část odevzdat do 17.4. 2020

5) str. 56/1 až 3 do   24.4. 2020

Problémy s vypracováním budeme řešit ve skupině FB. Každému odpovím na jeho email a pomohu s vypracováním. Všem přeji hlavně zdraví, klid a pohodu Lenka Kalinová 

 Další možnosti procvičování:

https://www.fraus.cz/

https://www.zsmarianske.cz/sablony/vy_32/jancova/VY_32_INOVACE_297.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=VkNDaAqM4nY

https://www.youtube.com/watch?v=Q3WFgdTZekU

nejste přihlášen

Procvičování z chemie

Pročíst str. 71 až 77, udělat výpisky z učebnice (žluté rámečky), obrázky. Popřemýšlet o tabulkách v učebnici, naučit se vzorečky na M, m, n (po návrtau do školy budeme potřebovat kalkulačky). Opakovaně procvičovat značky a názvy prvků. Sledovat dm software a skupinu na FB.

Další možné zdroje ke studiu:

https://www.umimefakta.cz/cviceni-znacky-chemickych-prvku

http://www.testpark.cz/testy/chemie/znacky-prvku-1-499

https://www.test-learn.com/detail-klasickeho-testu-test-kviz-znacky-chemickych-prvku-283/

https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma?utm_source=hp_fraus&utm_medium=banner&utm_campaign=uceni_doma

Pro vysvětlování a diskuzi bude sloužit skupina na FB. Tam jsem zadala i pracovní listy. Vypracujte a zasílejte dle harmonogramu:

1) Z čeho jsou složeny látky - do 20.3. 2020

2) Chemické prvky - do 27.3. 2020

3) Modely atomů, křížovka - do 3.4. 2020

Přeji všem hlavně zdraví, klid a pohodu. Lenka Kalinová

nejste přihlášen

Návrat do školy

Dobrý den,

ve středu 10.6. se sejdeme před školou (boční vchod) v 8:30 - půjdete do školy přes šatnu do třídy, kde budete seznámeni s hygienickými pravidly, zapíšeme docházku a odevzdáte prohlášení o bezinfekčnosti - datum den nástupu - možnost vyzvednutí formuláře ve škole, nebo ho můžete stáhnout ze stránek školy - bez vyplněného prohlášení Vás nemohu do skupiny přijmout - opravdu na prohlášení nezapomeňte. Aktivity budou probíhat do 12.30 (pro žáky s obědy - obědy budou připraveny na tuto dobu, tácy dostanete od paní Backertové - nic si neberete sami). Pokud to jen trochu půjde, půjdeme ven na vycházku v okolí Libouchce, poté na hřiště, kde si budete moci zahrát nějaké hry. Oblékněte se sportovně, oblečení, které si můžete zamazat. Nezapomeňte na svačinu, pití a hlavně na roušky. Můžete si vzít i nějaké sportovní náčiní.

Těším se na společné setkání.

Sekalová

nejste přihlášen

Kontrola zadané práce

Dobrý den,

do 20. 3. prosím o zaslání výsledků vaší týdenní domácí práce - sebehodnocení vlastní práce, vyplněné pracovní sešity, cvičení v sešitech, zeměpisné výpisky - stačí vyfotit mobilem a zaslat na e-mail. Zašlete vše najednou! Úkoly na další týden zašlu ke konci tohoto týdne. Konzultace jsou možné přes Dm software zprávy nebo přes e-mail. Vzhledem k tomu, že nelze předem určit, jak dlouho budou školy zavřené, bude vaše domácí práce vyhodnocena.

nejste přihlášen

Nj - domácí úkol

Opakujte si slovní zásobu jídlo, pití atd. vyhledávejte ve slovníku další slovíčka k tématu.  Přikládám prezentaci(v DM software), kterou si můžete prohlédnout. 

Kontaktujte mě zprávou přes DM software(školní e-mail) jak se vám práce daří, co vám nejde atd., vaše aktivita a komunikace bude součástí hodnocení.

Slovní zásobu procvičíme a ověříme pracovním listem a testem na DM software. Pokud by měl někdo problém s přihlášením, kontaktujte mě školním e-mailem.

nejste přihlášen

Zadávání učiva

Vážení rodiče, žáci...

během uzavření školy budu zasílat žákům učivo, procvičování, pracovní listy přes DM software a web stránky školy http://zsmslibouchec.eu/. Žáci si práci zatím ukládají v PC, není potřeba nic tisknout, na předávání se s nimi budu domlouvat průběžně, případně po návratu do školy. Zkusme vzít uzavření škol jako možnost k procvičení a doplnění učiva, které dělá žákům problémy (pravopis, vyjmenovaná slova, shoda podmětu s přísudkem, stavba věty, dokončení čtenářského deníku, provcičování slovní zásoby v cizích jazycích), přikládám odkazy na online možnosti procvičování (zdarma)

https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

https://www.nns.cz/blog/1-stupen/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vyukova-videa/?fbclid=IwAR09SjiHuMIokzw9FMmXgCM_g73NObFP1fcIDfDjXk8BLCmIsuUWTaW0fFY

https://www.skolasnadhledem.cz/

https://www.jsns.cz/

http://www.moderni-dejiny.cz/rubrika/metodika/

V případě jakýchkoliv dotazů mě kontaktujte zde (DM software) nebo na školní e-mail. 

S pozdravem a přáním hodně sil Martina Horáčková

nejste přihlášen

Zadání práce z českého a anglického jazyka

Český jazyk

učebnice - str. 62/5, str. 63/8, str. 64/9,10,11,12,13,14 - písemně do sešitu

pracovní sešit str. 39/5, 42/celá  (staré číslování s.39/5 a s.38/ celá)

- novou látku máme probranou, jedná se o procvičování, dále doporučuji procvičovat pravopis

Anglický jazyk

učebnice - str. 34, 35, 36, 37, překlad, naučit nová slovíčka

pracovní sešit - str. 34 - 37 - vypracovat cvičení

 

 Procvičování:

https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

https://www.nns.cz/blog/1-stupen/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vyukova-videa/?fbclid=IwAR09SjiHuMIokzw9FMmXgCM_g73NObFP1fcIDfDjXk8BLCmIsuUWTaW0fFY

https://www.skolasnadhledem.cz/

https://www.jsns.cz/

 

 

nejste přihlášen

Návštěva Domova pro seniory Děčín

17. 12. 2019 navštívili vybraní žáci 8. a 9. třídy Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem v Děčíně. Část žáků si se seniory zahrála společenské hry. Druhá skupina v doprovodu zaměstnanců oddělení sociálně terapeutického navštívila většinu klientů přímo v pokojích, ve kterých jim předala krásná vánoční přáníčka a drobné ručně vyráběné dárečky. Na závěr žáci zahráli na kytary a zazpívali píseň Václava Neckáře – Půlnoční.

Bylo to velice příjemné dopoledne, žáci byli k seniorům moc milí a empatičtí. Tímto bych ráda poděkovala nejen žákům, kteří přímo v Domově reprezentovali naši školu, ale i ostatním žákům, kteří přáníčka vyrobili.

Fotografie z akce naleznete zde.

nejste přihlášen

Praha s vůní čokolády

Ve středu 11.12. jsme absolvovali adventní výlet do Prahy, kde jsme navštívili muzeum čokolády a vánoční trhy na Staroměstském náměstí. 

V muzeu jsme se seznámili s historií výroby čokolády a dalšími zajímavostmi, poté jsme zhlédli ruční výrobu pralinek s následnou ochutnávkou.

S průvodkyní jsme prošli významná místa staré Prahy (Staromětský orloj, Karlův most, Pražské jezulátko).

Výlet se povedl, fotografie si můžete prohlédnot zde.

nejste přihlášen

Procvičování chemie

nejste přihlášen

Procvičování matematiky

nejste přihlášen

Třídní schůzky

Třídní schůzky se konají 30.9.2019 v 16.30 v učebně 8. třídy.

nejste přihlášen

Tažení napoleonských vojsk

V pátek 6. 9. 2019 se všichni žáci školy zúčastní akce

„Tažení napoleonských vojsk“

  • od 9:30 u sportovní haly
nejste přihlášen

Kontakt

ZŠ a MŠ Libouchec, p.o.
Libouchec 157
40335  Libouchec

Telefon: 475222465
Email: skola@zsmslibouchec.eu

» podrobný kontakt

E-žákovská knížka

Přihlásit se